Vejledere på U/NORD

Har du spørgsmål til uddannelserne, adgangskrav og optagelse, er du velkommen til at kontakte os.

Frederikssund

Rikke Dybdal Juncker

Studievejleder, HHX riju@unord.dk 91 35 74 06

Niklas Hvid

Studievejleder, EUX Business (studieåret) nhv@unord.dk 26 37 68 31

Helsingør

Trine Elmakies

Studievejleder, HHX, EUD Business og EUX Business trie@unord.dk 40 25 82 52

Niels Rohlin

Studievejleder, HTX nrm@unord.dk

Uddannelsesadministrationen

Spørgsmål om optagelse, adgangskrav og skoleophold, tekniske uddannelser vejledningen@unord.dk

Hillerød

Charlotte Helsø

Studievejleder, 10. klasse, EUD Business og EUX Business che@unord.dk 88 52 65 00

Birgit Overgaard

Studievejleder, 10. klasse Business, EUD Business og EUX Business bio@unord.dk 88 52 65 00

Malene Hovmand Nissen

Voksenvejleder, merkantile uddannelser amhn@unord.dk 31 93 42 63

Jørn Møller Nielsen

Studievejleder, HHX hhx.hi@unord.dk 88 52 65 67

Anne Below Stenkjær

Studievejleder, HHX hhx.hi@unord.dk 88 52 65 62

Maria Rentsch

Studievejleder mare@unord.dk 91 33 02 73

Grundforløb 1

Tina Skov Nielsen, Uddannelsessekretær tsn@unord.dk 48 29 02 01

Tømrer (grundforløb)

Anja Dalby, Uddannelsessekretær adal@unord.dk 48 29 01 81

Struktør (grundforløb)

Anja Dalby, Uddannelsessekretær adal@unord.dk 48 29 01 81

Serviceassistent (grund- og hovedforløb)

Anja Dalby, Uddannelsessekretær adal@unord.dk 48 29 01 81

Svømmebadsassistent

Anja Dalby, Uddannelsessekretær adal@unord.dk 48 29 01 81

Bådebygger (grund- og hovedforløb)

Anne Funding, Uddannelsessekretær afp@unord.dk 48 22 53 25

Sejlmager (grund- og hovedforløb)

Anne Funding, Uddannelsessekretær afp@unord.dk 48 22 53 25

Gastronom / Kok (grund- og hovedforløb)

Anne Funding, Uddannelsessekretær afp@unord.dk 48 22 53 25

Ernæringsassistent (grund- og hovedforløb)

Anne Funding, Uddannelsessekretær afp@unord.dk 48 22 53 25

Snedker (grund- og hovedforløb)

Berit Buchhardt, Uddannelsessekretær bebu@unord.dk 48 29 01 71

Tømrer (hovedforløb)

Berit Buchhardt, Uddannelsessekretær bebu@unord.dk 48 29 01 71

Mekaniker (grundforløb)

Christina Threms-Fabricius, Uddannelsessekretær ctf@unord.dk 48 29 02 02

Ambulancebehandler (grund- og hovedforløb)

Helle Johansen, Uddannelsessekretær hjo@unord.dk 48 22 53 06

Grundforløb 1

Lene Vibe Jensen, Uddannelsessekretær lvj@unord.dk 48 29 02 08

Mekaniker (hovedforløb)

Lone Lyngbo, Uddannelsessekretær lly@unord.dk 48 22 53 10

Industrioperatør (grund- og hovedforløb)

Louise Hansen, Uddannelsessekretær lwh@unord.dk 48 29 02 06

Elektriker EUX (grund-og hovedforløb)

Mette Theilgaard Nielsen, Uddannelsessekretær mtn@unord.dk 48 29 01 73

Elektriker (grund- og hovedforløb)

Mette Theilgaard Nielsen, Uddannelsessekretær mtn@unord.dk 48 29 01 73

Rikke Holm

Vejleder 91 33 00 23

VVS-Energi (grund- og hovedforløb)

Sanne Peric, Uddannelsessekretær sape@unord.dk 48 22 53 24

Tømrer EUX (grund- og hovedforløb)

Sanne Peric, Uddannelsessekretær sape@unord.dk 48 22 53 24

Snedker EUX (grund- og hovedforløb)

Sanne Peric, Uddannelsessekretær sape@unord.dk 48 22 53 24

Murer (grund- og hovedforløb)

Susanne Revland, Uddannelsessekretær sre@unord.dk 48 29 02 03

Maler (grund- og hovedforløb)

Susanne Revland, Uddannelsessekretær sre@unord.dk 48 29 02 03

Lyngby

Ann Schwander, Mie Kuby og Vibeke Bjerregaard

Studievejledere, 10. klasse Business, EUD Business, EUX Business stv1@unord.dk 88 52 63 73

Lucce Flagstad

Voksenvejleder, merkantile uddannelser voksenvejledning@unord.dk

Lene Kirk-Sørensen

Studievejleder, HHX unord-studievejl-hhv@unord.dk 61 90 23 16

Lone Færgemann

Studievejleder, HHX unord-studievejl-hhv@unord.dk 61 90 23 13

Erling Kjædegaard

Studievejleder, HHX unord-studievejl-hhv@unord.dk 88 52 63 66

Nana Lund Henriksen

Studievejleder, STX nahe@unord.dk 61 90 23 14