Spørgetime for elever på Hillerød Tekniske Skole

Spørgetime
Tag en erhvervsuddannelse på U/NORD

Én skole - mange muligheder

Hillerød Tekniske Skole huser en lang række tekniske erhvervsuddannelser. Du kan også vælge at tage 10. klasse med linje inden for de fag, du interesserer dig for. Skolens værksteder og køkkener ligger i rummelige lokaler på Milnersvej 48 og Peder Oxes Allé 4 tæt på Hillerød centrum.

hillerød tekniske skole adresser

To adresser i Hillerød

Hillerød Tekniske Skole ligger på to adresser i Hillerød.

Uddannelserne Ambulancebehandler, Personvognsmekaniker og Industrioperatør samt U/NORD Kursuscenter holder til på

Peder Oxes Allé 4

Alle andre uddannelser findes på

Milnersvej 48

Kontakt

Benedicte Ehmer

Læsevejleder 91 33 01 19

Rikke Holm

Vejleder 91 33 00 23

Mariann Marie Ottosen

Vejleder 24 86 99 72

Har du spørgsmål til optagelse, adgangskrav og skoleophold, er du velkommen til at kontakte administrationen.

Anja Dalby

Uddannelsessekretær, Tømrer (grundforløb) adal@unord.dk 48 29 01 81

Anja Dalby

Uddannelsessekretær, Struktør (grundforløb) adal@unord.dk 48 29 01 81

Anja Dalby

Uddannelsessekretær, Serviceassistent (grund- og hovedforløb) adal@unord.dk 48 29 01 81

Anja Dalby

Uddannelsessekretær, Svømmebadsassistent adal@unord.dk 48 29 01 81

Anne Funding

Uddannelsessekretær, Bådebygger (grund- og hovedforløb) afp@unord.dk 48 22 53 25

Anne Funding

Uddannelsessekretær, Sejlmager (grund- og hovedforløb) afp@unord.dk 48 22 53 25

Anne Funding

Uddannelsessekretær, Gastronom(kok) (grund- og hovedforløb) afp@unord.dk 48 22 53 25

Anne Funding

Uddannelsessekretær, Ernæringsassistent (grund- og hovedforløb) afp@unord.dk 48 22 53 25

Berit Buchhardt

Uddannelsessekretær, Snedker (grund- og hovedforløb) bebu@unord.dk 48 29 01 71

Berit Buchhardt

Uddannelsessekretær, Tømrer (hovedforløb) bebu@unord.dk 48 29 01 71

Christina Threms-Fabricius

Uddannelsessekretær, Mekaniker (grundforløb) ctf@unord.dk 48 29 02 02

Helle Johansen

Uddannelsessekretær, Ambulancebehandler (grund- og hovedforløb) hjo@unord.dk 48 22 53 06

Lene Vibe Jensen

Uddannelsessekretær, grundforløb 1 lvj@unord.dk 48 29 02 08

Lone Lyngbo

Uddannelsessekretær, Mekaniker (hovedforløb) lly@unord.dk 48 22 53 10

Louise Hansen

Uddannelsessekretær, Industrioperatør (grund- og hovedforløb) lwh@unord.dk 48 29 02 06

Mette Theilgaard Nielsen

Uddannelsessekretær, Elektriker EUX (grund-og hovedforløb) mtn@unord.dk 48 29 01 73

Mette Theilgaard Nielsen

Uddannelsessekretær, Elektriker (grund- og hovedforløb) mtn@unord.dk 48 29 01 73

Sanne Peric

Uddannelsessekretær, Vvs (grund- og hovedforløb) sape@unord.dk 48 22 53 24

Sanne Peric

Uddannelsessekretær, Tømrer EUX (grund- og hovedforløb) sape@unord.dk 48 22 53 24

Sanne Peric

Uddannelsessekretær, Snedker EUX (grund- og hovedforløb) sape@unord.dk 48 22 53 24

Susanne Revland

Uddannelsessekretær, Murer (grund- og hovedforløb) sre@unord.dk 48 29 02 03

Susanne Revland

Uddannelsessekretær, Maler (grund- og hovedforløb) sre@unord.dk 48 29 02 03

Tina Skov Nielsen

Uddannelsessekretær, grundforløb 1 tsn@unord.dk 48 29 02 01

Følg os på de sociale medier

    Skolens ledelse

    Tina Steinbrenner

    Uddannelsesdirektør tist@unord.dk 24 86 99 01

    Allerede elev?

    Er du elev på skolen kan du finde nyttig information under "For U/NORD elever".